Przejdź do treści

Fresenius Medical Care w Polsce

Fresenius Medical Care

Naszą misją jest tworzenie przyszłości wartej życia. Dla pacjentów. Na całym świecie. Każdego dnia. Realizujemy ją poprzez wysoką jakość usług i produktów, które codziennie wykorzystywane są do leczenia osób z chorobami nerek w całej Polsce.

W Polsce firma Fresenius Medical Care obecna jest od prawie 30 lat. Produkty do hemodializy i dializy otrzewnowej, m. in. aparaty do hemodializ, dializatory i cyklery do dializ otrzewnowych firmy Fresenius wyposażają oddziały nefrologiczne i stacje dializ w szpitalach na terenie całej Polski. Firma jest także dystrybutorem leków dla pacjentów z niewydolnością nerek.

W ofercie firmy Fresenius, oprócz aparatury i pełnego asortymentu artykułów zużywalnych do hemodializy i dializy otrzewnowej znajdują się również systemy do technik ciągłych z szerokim wachlarzem zastosowań oraz terapii.

Firma stosuje najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne. Obsługę sprzętu zapewniają doświadczeni i szkoleni inżynierowie serwisu i konserwatorzy sprzętu.

Spółka Fresenius Medical Care Polska powstała w 2001 w Poznaniu, kiedy międzynarodowy koncern przejął swojego dotychczasowego dystrybutora - firmę, która od wielu lat wyposażała ośrodki nefrologiczne w produkty Freseniusa. Od tego czasu firma Fresenius Medical Care niezmiennie jest jednym z najważniejszych dostawców sprzetu medycznego w Polsce.

Fresenius Medical Care w Polse oferuje również usługi dializacyjne poprzez spółkę Fresenius Nephrocare Polska. 72 ośrodki rozmieszczone są w całym kraju i obejmują leczeniem ponad 6.200 pacjentów.

Więcej informacji o usługach NephroCare

Pozwolenie na prowadzenie hurtowni farmaceutycznej

Społeczna odpowiedzialność biznesu

Fresenius Medical Care Polska oraz Fresenius Nephrocare Polska wspierają i promują idee transplantacji. Wiemy, jak ważną sprawą jest dla setek naszych pacjentów oczekujących na przeszczep nerki (bądź nerki i trzustki), aby czas oczekiwania na nowy organ był jak najkrótszy.

Dlatego też wszyscy pacjenci naszych ośrodków, którzy wyrażają taką wolę i nie mają przeciwwskazań medycznych są na bieżąco zgłaszani na Krajową Listę Oczekujących, prowadzoną przez Centrum Organizacyjno-Koordynacyjne do spraw Transplantacji "Poltransplant". Naszych pacjentów wspieramy nie tylko poprzez doskonałe leczenie przygotowujące ich do przeszczepu, ale także przez kampanię społeczną na rzecz dawstwa narządów.


Kampania społeczna "Drugie życie"

Od 2009 firma prowadzi kampanię społeczną "Drugie życie". Jest to akcja edukacyjna, wspierająca i promująca działania na rzecz transplantacji i świadomego dawstwa narządów po śmierci. Skierowana jest do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych.

Do tej pory akcje prowadzona była w kilku województwach (wielkopolskie, kujawsko-pomorskie, warmińsko-mazurskie, małopolskie, łódzkie, lubuskie, dolnośląskie, śląskie i podkarpackie), a wzięło w niej udział ponad 800 szkół. W działaniach na rzecz transplantacji uczestniczyło ponad 260 tysięcy uczniów, którzy rozdali ponad 1,1 mln oświadczeń woli. Organizując przeróżne działania na rzecz transplantacji (m. in. marsze, happeningi, przedstawienia, spotkania z mieszkańcami, wykłady, zawody sportowe, koncerty itp.), młodzież każdego roku dociera to setek tysięcy osób.

Obecnie, w roku szkolnym 2020/2021 rozpoczyna się trzynasta edycja kampanii w Wielkopolsce.

Kampania wspierana jest przez lokalne samorządy i organizacje pacjentów. Do tej pory otrzymała także patronat Ministra Zdrowia, Ministra Edukacji i Ministra Pracy i Opieki Społecznej. W 2013 roku Dyrektor Generalny firmy, pani dr Teresa Dryl-Rydzyńska, otrzymała Brązowy Krzyż Zasługi za działania w kampanii od Prezydenta RP. W ramach kampanii Fresenius wsparł kilkadziesiąt organizacji charytatywnych na kwotę ponad 100 tys. zł.

Kampania społeczna "Drugie życie"

Drugie życie

Uczniowie w kampanii "Drugie życie" promują transplantację w swoich lokalnych społecznościach

Drugie życie

W każdej edycji kampanii wspierają nas osoby po przeszczepie - prawdziwi ambasadorzy idei transplantacji

Drugie życie

W kampanii Fresenius Medical Care Polska rozdaliśmy ponad 1,1 mln oświadczeń woli

Dla akcjonariuszy

Informacje dla akcjonariuszy Fresenius Medical Care Polska S.A.

WEZWANIE DO ZŁOŻENIA DOKUMENTÓW AKCJI (CALL FOR SUBMISSION OF SHARE DOCUMENTS) (pdf)

Aby uzyskać więcej informacji skontaktuj się z nami
Powiązane treści

Profil naszej firmy.

Ośrodki dializacyjne — Fresenius Medical Care

Nasze zobowiązanie odpowiedzialności.