Przejdź do treści

6008 CAREsystem*

6008 CAREsystem – Fresenius Medical Care

Więcej troski. Mniej złożoności.

Dzięki 6008 CAREsystem*, Fresenius Medical Care wykorzystuje najnowocześniejszą technologię, aby łatwiej prowadzić zaawansowaną terapię dializacyjną, pozostawiając więcej czasu na bezpośrednią opiekę nad pacjentem. Więcej pacjentów może odnieść korzyści z poprawy wyników i wyższego poziomu opieki.

*6008 CAREsystem składa się z systemu do hemodializy 6008 i związanego z nim zestawu 6008 CARE

Więcej troski. Mniej złożoności.

Dowiedz się więcej o 6008CAREsystem.

 

Reddot design award logo

Zaprojektowany dla lepszej opieki nad pacjentem

6008 CAREset — Jedyny w swoim rodzaju element systemu 6008 CAREsystem

Fresenius Medical Care, największy na świecie dostawca produktów i usług dializacyjnych, zdobył nagrodę Red Dot: Product Design dla 6008 CAREset Ten zaawansowany wielofunkcyjny zestaw jednorazowego użytku z wstępnie podłączonymi liniami krwi łączy się z urządzeniem do dializy 6008, tworząc system 6008 CAREsystem.
Nagroda Red Dot Design Award to międzynarodowy konkurs wzornictwa, którego historia sięga roku 1955. Jest to jeden z najbardziej pożądanych elementów gwarantujących jakość dla dobrego projektu. 6008 CAREset zdobył tę nagrodę w kategorii „Urządzenia medyczne i technologia”.

Więcej informacji można znaleźć na: https://www.red-dot.org

6008 CAREsystem do hemodializy kardioprotekcyjnej

Nasze zaangażowanie w hemodializę kardioprotekcyjną – 6008 CAREsystem

Hemodializa kardioprotekcyjna przyczynia się do zmniejszenia czynników ryzyka chorób układu krążenia związanych z dializą i jest bliska naszym sercom, odzwierciedlając nasze zaangażowanie w ciągły rozwój innowacyjnych produktów i terapii.

Jesteśmy oddani hemodializie kardioprotekcyjnej i staramy się oferować kompleksowe rozwiązania dla pacjentów oraz pracowników służby zdrowia. Terapia HighVolumeHDF jest ważnym rozwiązaniem do wdrożenia hemodializy kardioprotekcyjnej w 6008 CAREsystem i jest oferowana jako standardowa metoda leczenia.

6008 CAREsystem ze swoimi zaawansowanymi opcjami terapii wychodzi również na przeciw dzisiejszym wyzwaniom związanym z wydajnością, przyjaznością dla środowiska i zoptymalizowanymi przepływami pracy, co skutkuje większą dbałością i mniejszą złożonością.

Zaawansowane terapie

Zaawansowane terapie

Mniej złożoności w prowadzeniu zaawansowanej terapii

6008 CAREsystem reprezentuje najwyższy standard terapii.

Zmniejszając liczbę niezbędnych kroków związanych z obsługą i upraszczając przepływy pracy, terapia nerkozastępcza staje się mniej skomplikowana, pozostawiając więcej czasu na indywidualną opiekę nad pacjentem.

Jednoczęściowy zestaw do jednorazowego użytku ze wstępnie podłączonymi liniami krwi dla wszystkich metod leczenia umożliwia łatwą zmianę trybu leczenia i gwarancję terapii HighVolumeHDF, zapewniającą maksymalną elastyczność. Innowacyjne technologie umożliwiają stworzenie konstrukcji bez powietrza oraz najmniejszą objętość pozaustrojową, co przyczynia się do minimalizacji ryzyka krzepnięcia podczas terapii. 1

6008 - konstrukcja bez powietrza

Gwarancja zaawansowanej terapii z maksymalną elastycznością

Dzięki projektowi skoncentrowanemu na najwyższej elastyczności w zarządzaniu terapią i innowacyjnych technologiach, 6008 CAREsystem sprawia, że ​​terapia nerkozastępcza jest mniej skomplikowana:

 • Konstrukcja bez powietrza i najniższa objętość pozaustrojowa
 • Maksymalna elastyczność w terapii dzięki jednemu urządzeniu do hemodializy, HighVolumeHDF, zabiegi dwuigłowe i jednoigłowe
6008 i HighVolumeHDF

Wykorzystanie zalet terapii HighVolumeHDF

Ze względu na potencjalny wpływ na czynniki ryzyka sercowo-naczyniowego, terapia HighVolumeHDFuznawana jest obecnie za jedną z najefektywniejszych metod leczenia. 2, 3, 4, 7

Zastosowanie tej zaawansowanej terapii poprawia wyniki, prowadząc do mniejszej liczby powikłań sercowo-naczyniowych i zmniejszonego ryzyka zgonu. 4, 5, 6

Dzięki prostocie działania HighVolumeHDF z 6008 CAREsystem, z lepszych wyników może skorzystać większa liczba pacjentów. 4, 5, 6

6008 therapy support

Wsparcie terapii indywidualnej

6008 CAREsystem oferuje rozmaite najnowocześniejsze funkcje terapeutyczne, pozwalające na automatyczną i ciągłą optymalizację leczenia w celu osiągnięcia najlepszych możliwych wyników leczenia pacjenta i zmniejszenia objawów wewnątrzczaszkowych.

Obejmuje to:

 • Monitorowanie skutecznej dawki do dializy
 • Zaawansowane zarządzanie płynami*
 • Indywidualną kontrolę temperatury*
 • Zaawansowane zarządzanie dostępem*
   

* Należy nabyć oddzielnie.

6008 CAREsystem Paed

Terapia pediatryczna — 6008 CAREsystem Paed (możliwość zastosowania małej objętości)

Dzięki 6008 CAREsystem Paed, Fresenius Medical Care oferuje system do hemodializy zaprojektowany specjalnie do leczenia pacjentów pediatrycznych. Spełnia on najwyższe standardy jakości dla najlepszych wyników leczenia, dzięki czemu terapia HDF dostępna jest dla dzieci i łatwa do wykonania.

Bezpieczeństwo pacjenta i użytkownika

Bezpieczeństwo pacjenta i użytkownika

Ustalanie punktów odniesienia w zakresie bezpieczeństwa pacjentów

Bezpieczeństwo powinno być oczywistym, niepodlegającym dyskusji aspektem dializy. Dzięki ponad 30-letniemu doświadczeniu oferujemy inteligentne rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa oraz najnowocześniejsze technologie, ustanawiając nowe standardy bezpieczeństwa pacjentów i użytkowników. Bezpieczeństwo gwarantowane przez Fresenius Medical Care oznacza wysoki poziom ochrony dzięki innowacyjnym funkcjom bezpieczeństwa 6008 CAREsystem.

Mniejsza liczba etapów procesu i punktów decydujących o higienie prowadzi do zmniejszenia ryzyka zakażenia i zanieczyszczenia krzyżowego oraz przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa pacjenta i użytkownika. Różne innowacyjne funkcje, takie jak re-infuzja krwi w zamkniętym obiegu, zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa pacjenta i miejsca pracy.

etapy związane z ryzykiem

Mniejsza liczba etapów związanych z ryzykiem

Zaawansowane wbudowane funkcje bezpieczeństwa zapewniają lepszą ochronę pacjentów, co może zmniejszyć liczbę niepożądanych zdarzeń i jednocześnie uprościć codzienne czynności.

6008 CAREsystem umożliwia ograniczenie etapów procesu oraz punktów decydujących o higienie, na przykład oferując automatyczną jednoczesną re-infuzję (re-infuzja w obwodzie zamkniętym ONLINE) linii tętniczej i żylnej oraz automatyczne połączenie ze zintegrowanym portem infuzyjnym.

Nasze inteligentne funkcje bezpieczeństwa zmniejszają potencjalne ryzyko zakażenia oraz zanieczyszczenia krzyżowego zarówno dla pracowników służby zdrowia, jak i pacjentów. 8

VenAcc

Zmniejszone ryzyko wystąpienia niepożądanych zdarzeń

Dzięki 6008 CAREsystem, Fresenius Medical Care oferuje inteligentne funkcje bezpieczeństwa, które ułatwiają codzienne czynności, a jednocześnie wspierają personel pielęgniarski jako dostawcy terapii.

 • Zmniejszone ryzyko zewnętrznej utraty krwi (np. z VAM - monitorem dostępu żylnego, VenAcc - detektorem wilgotności) *
 • Zmniejszone ryzyko krzepnięcia krwi1
 • Zmniejszone ryzyko hemolizy (np. dzięki zintegrowanemu wykrywaniu zagięć)
   

* Mimo to użytkownik pozostaje odpowiedzialny za bezpieczeństwo pacjenta przez cały czas leczenia.

Uproszczone przepływy pracy

Uproszczone przepływy pracy

Wyższy poziom jakości opieki

Kiedy zarządzanie terapią staje się coraz bardziej złożone, rośnie zapotrzebowanie na prostą obsługę.

Aby zoptymalizować procesy, a tym samym osiągnąć korzyści ekonomiczne dla stacji dializ, 6008 CAREsystem oferuje ulepszony przepływ pracy. Inteligentne technologie przyczyniają się do zmniejszenia interakcji użytkownika wymaganych na etapie konfiguracji i odłączania oraz do zmniejszenia presji wywieranej na personel. Dzięki konstrukcji skupiającej się na łatwej obsłudze i użyteczności, funkcje naszego produktu mają za zadanie ułatwienie dostarczania terapii.

Dlatego wszystkie elementy 6008 CAREsystem są dostosowane tak, aby uprościć rutynowe procedury, dając personelowi pielęgniarskiemu więcej czasu na indywidualną opiekę nad pacjentem.

6008– personel pielęgniarski jako użytkownik 

Wymagana mniejsza liczba działań użytkownika

Brakuje pracowników służby zdrowia do leczenia stale rosnącej liczby pacjentów wymagających pomocy medycznej, co powoduje zapotrzebowanie na maszyny o zaawansowanych możliwościach, które można obsługiwać w sposób łatwy i niezawodny.

6008 CAREsystem oferuje zaawansowaną automatyzację procesów, co skutkuje zmniejszoną liczbą etapów obsługi:

 • Jednoetapowa konfiguracja do przygotowania i płukania układu pozaustrojowego
 • Przełączanie trybu leczenia za naciśnięciem przycisku
 • Automatyczne opróżnianie produktów jednorazowego użytku
6008 – jakość opieki pielęgniarskiej

Wyższy poziom jakości opieki

Pracownicy służby zdrowia mają więcej czasu na bezpośrednią opiekę nad pacjentem oraz edukację pacjentów:

 • Mniej interakcji użytkownika wymaganych na etapie konfiguracji i odłączania
 • Zmniejszona presja wywierana na personel
 • Zaawansowana automatyzacja procesów

Bezpośrednia oszczędność kosztów

Bezpośrednia oszczędność kosztów

Optymalizacja wydajności ekonomicznej i przyjazność dla środowiska

W idealnej sytuacji kompleksowe podejście terapeutyczne nie tylko poprawia wyniki kliniczne, ale także zwiększa kontrolę kosztów terapii.

6008 CAREsystem umożliwia przeprowadzenie zaawansowanych terapii nerkozastępczych w wysoce skuteczny sposób, obejmujący zarówno aspekty ekonomiczne, jak i środowiskowe.

Jednoczęściowy zestaw CAREset o zwartej budowie i wykonaniu z lekkiego materiału (np. Biofine), upraszcza logistykę i zmniejsza masę odpadów, przyczyniając się w ten sposób do optymalizacji wydajności ekonomicznej i przyjazności dla środowiska.

wykorzystanie zasobów

Praktyczne wykorzystanie zasobów

6008 CAREsystem wspomaga praktyczne i zrównoważone wykorzystanie zasobów, oszczędzając koszty operacyjne i płyn dializacyjny, a także wspiera potencjalną redukcję odpadów i wysiłek przeznaczony na szkolenie, co z kolei może prowadzić do znacznych oszczędności kosztów.

Oprócz zaawansowanych opcji leczenia i korzyści ekonomicznych, 6008 CAREsystem jest również korzystny pod względem przyjazności dla środowiska.9 Fresenius Medical Care wspiera praktyczne i ekologiczne zrównoważone wykorzystanie zasobów, oszczędzając wodę, koncentraty i energię na etapie użytkowania, bez pogorszenie jakości leczenia.10

Uproszczona logistyka

Uproszczona logistyka i zmniejszenie ilości odpadów

 • Jednoczęściowy produkt do jednorazowego użytku: zestaw 6008 CAREset
 • Kompaktowa konstrukcja i lekki materiał zestawu 6008 CAREset
 • Automatyczne opróżnianie wszystkich produktów jednorazowego użytku
6008 CAREsystem

W skrócie

6008 CAREsystem oferuje zaawansowane opcje terapii hemodializą kardioprotekcyjną, jednocześnie wychodząc na przeciw dzisiejszym wyzwaniom:

 • Wydajności
 • Przyjazności dla środowiska
 • Zoptymalizowaniu przepływów pracy

6008 CAREsystem

6008 CAREsystem – przód

6008 CAREsystem – przód

6008 CAREsystem – tył

6008 CAREsystem – tył

Jednoczęściowy zestaw 6008 CAREset

Jednoczęściowy zestaw 6008 CAREset

Dane techniczne

Dane techniczne 6008CAREsystem

Skontaktuj się z nami

Poproś o spotkanie, prezentację lub broszurę

1. Kessler M. et al. Anticoagulation in Chronic Hemodialysis. Semin Dial. 2015 Sep-Oct; 28(5): 474-89.
2. Locatelli F. et al., Hemofiltration and Hemodiafiltration Reduce Intradialytic Hypotension in ESRD, J Am Soc Nephrol (2010); 21: 1798-1807.
3. Bonforte G. et al., Improvement of anemia in hemodialysis patients treated by hemodiafiltration with high-volume on-line prepared substitution fluid, Blood Purif (2002); 20: 357-363.
4. Maduell F. et al., High-Efficiency Postdilution Online Hemodiafiltration Reduces All-Cause Mortality in Hemodialysis Patients, J Am Soc Nephrol (2013); 24: 487-497.
5. Peters S.A.E. et al., Haemodiafiltration and mortality in end-stage kidney disease patients: a pooled individual participant data analysis from four randomized controlled trials, Nephrol Dial Transplant (2016) 31: 978-984.
6. Mostovaya I.M. et al., Clinical evidence on hemodiafiltration: a systematic review and a meta-analysis, Seminars in Dialysis (2014); 27(2): 119-127.
7. Bellien J. et al., High-efficiency on-line haemodiafiltration improves conduit artery endothelial function compared with high-flux haemodialysis in end-stage renal disease patients, Nephrol Dial Transplant (2014) 29: 414–422.
8. Tsobanelis T. et al., HAEMODIAFILTRATION RELATIVE INFECTION RISK: A COMPARATIVE ANALYSIS OF TWO DIALYSIS MACHINES, Nephrol Dial Transplant (2016); 31(1): i536–i557.
9. Schleser A. et al., THE IMPACT OF DISPOSABLES TOWARDS MORE ECO-FRIENDLY AND LESS COSTLY HAEMODIALYSIS, Nephrology Dialysis Transplantation (2016); 31(1): i489–i502.
10. Mesic E. et al., Dialysate saving by automated control of flow rates: Comparison between individualized online hemodiafiltration and standard hemodialysis, Hemodialysis International (2011); 15(4): 522–529.