- Intuicyjna obsługa za pomocą przełącznika DISC prowadzącego pacjentów przez proces dializy
- Mniej ryzykownych etapów dzięki wyjątkowemu systemowi PIN automatycznie zamykającemu przedłużenie cewnika przed rozłączeniem1
- Zaangażowanie w zrównoważony rozwój i ochronę środowiska poprzez oferowanie komponentów systemu bez zawartości PVC i plastyfikatorów (worek na płyn, worek drenażowy i dreny), które wykonane są z materiałów takich jak Biofine
- Zaawansowane zarządzanie gospodarką płynową — pakiet informacyjny dotyczący zarządzania gospodarką płynową w celu lepszej kontroli stanu nawodnienia pacjenta2
Zachęcający, prosty sposób wsparcia
Rozpoczęcie terapii CAPD
Udzielamy wsparcia poprzez szereg konkretnych szkoleń, które stanowią podstawę bezpiecznego rozpoczęcia terapii. Podczas przygotowań pomagamy upewnić się, że wszystko w domach pacjentów działa prawidłowo.
Szkolenie
- Wsparcie poprzez odpowiednio opracowane szkolenia w technologii cyfrowej i konwencjonalne dla personelu pielęgniarskiego i pacjentów
- Oparte na symulacji rzeczywistości szkolenie z użyciem narzędzia stay•safe MyTraining VR jako pomoc w bezproblemowym rozpoczęciu leczenia
- Uzupełniające szkolenia z zakresu żywienia na początku terapii
Rozpoczęcie
- Zespół ekspertów pomagający w koordynacji leczenia w domu
- Zestaw startowy z informacjami na temat konfiguracji aparatu do użytku domowego dla personelu medycznego
Optymalne przygotowanie pacjentów do dializy domowej — dowiedz się więcej na temat naszego narzędzia stay•safe MyTraining VR.
Narzędzie stay•safe MyTraining VR jest obecnie dostępne w tylko w ograniczonej liczbie krajów. Aby uzyskać więcej informacji, należy skontaktować się z lokalnym przedstawicielem firmy Fresenius Medical Care.
Nasz system stay•safe
System stay•safe do terapii CAPD wyposażono w funkcje bezpieczeństwa DISC i PIN, które są powiązane ze stosowaniem płynów w PD.
Troska o pacjenta
Centralnym elementem systemu stay•safe jest przełącznik DISC, który ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa i wygody podczas zabiegu.
Wymiana płynów w czterech etapach z instruktażem
Przełącznik DISC, który obsługuje się przez proste obracanie, prowadzi pacjentów przez podstawowe etapy zabiegu.
Większe bezpieczeństwo pacjenta dzięki systemowi PIN3
Nasza wyjątkowa metoda odłączania ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa pacjentów. System PIN eliminuje 1460 ryzykownych etapów w przeliczeniu na pacjenta rocznie w porównaniu z konwencjonalnymi rozwiązaniami1.
Miejsce na wszystko
Dzięki przemyślanej konstrukcji organizer stay•safe gromadzi wszystkie elementy systemu potrzebne pacjentom do przeprowadzenia wymiany.
Wszystko w jednym miejscu
Organizer stay•safe ma wbudowane miejsca na przedłużenie cewnika stay•safe i nasadki dezynfekcyjne stay•safe.
Procedurę CAPD można wykonywać jedną ręką, co jest wygodne i zmniejsza ryzyko zanieczyszczenia poprzez dotyk.
Bez zawartości plastyfikatorów
Jednorazowe akcesoria systemu stay•safe są wykonane z materiałów takich jak Biofine i nie zawierają PCV ani plastyfikatorów. Niektóre z jednorazowych zestawów do PD generują mniej odpadów z tworzyw sztucznych w porównaniu z innymi systemami na rynku4.
Opracowana z myślą o skutecznym szkoleniu i zarządzaniu terapią
Efektywne szkolenie
Dzięki technologiom PIN i stay•safe DISC szkolenie jest wygodniejsze dla Ciebie i Twoich pacjentów.
Zapewnienie przestrzegania zaleceń przez pacjenta
Obsługa z instruktażem ma na celu poprawę przestrzegania zaleceń przez pacjenta i zmniejszenie liczby popełnianych błędów.
Miejsce na wszystko
Organizer stay•safe gromadzi wszystkie elementy systemu potrzebne pacjentom do leczenia.
Dostępna w wielu krajach
Pacjenci mogą korzystać z zalet terapii CAPD z użyciem systemu stay•safe w wielu krajach, dzięki czemu mogą wygodnie podróżować.
Oznaczenia barwne
Oznaczenie barwne wyraźnie określa stężenia glukozy i wapnia w roztworach do dializy otrzewnowej firmy Fresenius Medical Care.
Do identyfikacji różnych stężeń glukozy wykorzystano również wycięcia w systemie Braille'a.
Kolorami oznaczono stężenie glukozy oraz stężenie wapnia.
Kolory nakrętek określające stężenie glukozy w workach
Instrukcje dotyczące systemu stay•safe
Podane instrukcje zawierają informacje na temat korzystania z systemu stay•safe. Stanowią one jedynie uzupełnienie szkolenia dotyczącego terapii CAPD prowadzonego przez stację dializ.
stay•safe to system podwójnych worków CAPD do jednorazowego użytku. Umożliwia bezpieczne odłączanie od przedłużenia cewnika. Sprawdzona technologia PIN zapewnia bezpieczne uszczelnienie linii chroniące przed zanieczyszczeniem.
Organizer stay•safe można stosować wraz ze stojakiem infuzyjnym z odpowiednim uchwytem, a także położyć na stole. Cztery przyssawki zapewniają bezpieczne przymocowanie do stołu.
a) Włożony przełącznik DISC
b) Przedłużenie cewnika z nasadką dezynfekcyjną
c) Nasadka zabezpieczająca przełącznik DISC
d) Nowa nasadka dezynfekcyjna
Oczekuj więcej — monitorowanie i wsparcie terapii CAPD
Po rozpoczęciu terapii oferujemy szeroką gamę narzędzi i usług mających na celu poprawę wyników leczenia, zmniejszenie obciążenia pracą i zwiększenie przestrzegania zaleceń przez pacjenta.
Wsparcie
- Łatwy proces realizacji zamówień w połączeniu z osobistym telefonicznym wsparciem zapewnia pacjentom możliwość zamawiania materiałów w dowolnym czasie i miejscu. Usługa nie jest dostępna we wszystkich krajach.
- Usługa dostawy zapewnia dostawę roztworów i jednorazowych materiałów do PD bezpośrednio do domu pacjenta.
- Usługa wsparcia terapii PD podczas podróży umożliwia pacjentom podróżowanie dzięki wysyłce wymaganych materiałów bezpośrednio do miejsca pobytu.
Monitorowanie
- Usprawnione zarządzanie terapią PD poprzez łatwy dostęp do informacji o leczeniu za pomocą naszego narzędzia PatientOnLine.
1 Obliczenia: analiza ryzykownych etapów podczas CAPD. System stay•safe: liczba podłączeń dziennie: 4; liczba rozłączeń dziennie: 0; 4 ryzykowne etapy dziennie *365 = 1460 ryzykownych etapów rocznie; inne systemy: liczba podłączeń dziennie: 4; liczba rozłączeń dziennie: 4; 8 ryzykownych etapów dziennie *365 = 2920 ryzykownych etapów rocznie
2 Ronco C i wsp. Nephrol Dial Transplant 2015; 30(5):849-858
3 Basile C i wsp. Blood Purif 2001; 19:79
4 Berlich R i wsp. Nephrol Dial Transplantation 2019; 34(1)