Przejdź do treści

Profil firmy

Fresenius Medical Care jest wiodącym dostawcą produktów i usług dla osób z chorobami nerek na całym świecie. Około 3.9 milliona z nich poddawanych jest cyklicznej dializoterapii. Dializa jest niezbędną procedurą oczyszczającą krew stosowaną u pacjentów, których nerki przestają samodzielnie pracować.  

Fresenius Medical Care oferuje produkty i usługi w całym łańcuchu wartości dializ z jednego źródła. Opiekujemy się ponad 344.000 pacjentów w naszej globalnej sieci 4.153 stacji dializ. Jednocześnie prowadzimy 42 zakłady produkcyjne na wszystkich kontynentach, dostarczając produkty do dializy, takie jak aparaty do dializy, dializatory i powiązane artykuły jednorazowego użytku.
Fresenius Medical Care ma na celu dalszą konsolidację swojej wiedzy fachowej i wykorzystanie tej kompetencji jako podstawy trwałego, rentownego wzrostu. Dążymy do ciągłej poprawy jakości życia naszych pacjentów, oferując im wysokiej jakości produkty oraz innowacyjne technologie i koncepcje leczenia.
Siedziba główna firmy Fresenius Medical Care znajduje się w Bad Homburg v.d. Höhe, Niemcy. Centrala w Ameryce Północnej znajduje się w Waltham w stanie Massachusetts, centrala Azji i Pacyfiku znajduje się w Hongkongu, a siedziba Ameryki Łacińskiej w Rio de Janeiro.

Fresenius Medical Care na świecie

Fresenius Medical Care na świecie

Fresenius Medical Care w liczbach

  • Poprzez naszą sieć ponad 4000 stacji dializ, zapewniamy dializy ponad 344.000 pacjentom na całym świecie.
  • Oferujemy produkty i usługi dializ w około 150 krajach.
  • W 2022 roku wykonaliśmy około 52 mln dializ.
  • Około 128.000 pracowników pracuje dla Fresenius Medical Care na całym świecie.
  • Jesteśmy zdecydowanym liderem rynku w produkcji aparatów do hemodializy.
  • Prowadzimy 42 zakłady produkcyjne w ponad 20 krajach.
  • W 2022 r. Fresenius Medical Care wygenerował przychody w wysokości około 19,40 bilionów euro.

Innowacje Fresenius Medical Care

Fresenius Medical Care – Urządzenie do dializ

Warunki rynkowe w niektórych krajach, w których sprzedajemy nasze produkty znacznie się różnią. Firma Fresenius Medical Care z powodzeniem bierze pod uwagę tę różnicę w swoim zróżnicowanym asortymencie produktów. Nasze działy badań i rozwoju czerpią z tego korzyści. Rozwój naszych produktów jest zdecentralizowany, możemy więc szybko sprostać wymaganiom regionalnym. Jednak przewlekła niewydolność nerek staje się coraz większym globalnym problemem, prowadzącym do rosnącego zapotrzebowania na ulepszone, wysokiej jakości, a przy tym tanie metody leczenia. Dla naszych zespołów ds. innowacji na całym świecie daje to efekt synergii, który zamierzamy wykorzystać poprzez globalną działalność badawczo-rozwojową.

Zidentyfikowaliśmy sześć głównych obszarów jako przyszłe centralne punkty naszych działań badawczo-rozwojowych

1. Pozycja lidera na rynku

Leczenie przewlekłej choroby nerek stanowi historię sukcesu medycznego, do której Fresenius Medical Care znacząco przyczynił się w ostatnich dziesięcioleciach. Jesteśmy obecnie wiodącym światowym dostawcą produktów i usług dializacyjnych. Aby utrzymać tę pozycję w przyszłości, nasze zespoły ds. badań i rozwoju stają przed głównym zadaniem ciągłego badania nowych możliwości technicznych i dalszego ulepszania terapii.

2. Integracja pionowa

Ponieważ jesteśmy pionowo zintegrowaną firmą, nasi pracownicy w dziale badań i rozwoju korzystają również z bezpośredniego dostępu do opinii i doświadczeń pacjentów i ekspertów w naszych własnych centrach dializ. Pomaga im to ulepszyć nasze produkty w taki sposób, aby zoptymalizować i dalej zautomatyzować procesy w ośrodkach dializ oraz uprościć działania. To z kolei umożliwia nam dalszą poprawę bezpieczeństwa pacjentów.

3. Globalne zarządzanie portfolio

Nasz modułowy system w zakresie rozwoju produktu pozwala nam standaryzować podstawowe funkcje i poszczególne komponenty naszych systemów terapeutycznych na całym świecie. W przyszłości zamierzamy dalej rozszerzać tę jednolitą architekturę platformy, aby skrócić czas opracowywania, osiągnąć korzyści skali przy zakupie i połączyć nasze zasoby rozwojowe.

4. Nowe technologie i zastosowanie

W 2014 r. kontynuowaliśmy prace nad ulepszeniem naszych produktów i wprowadziliśmy kilka istotnych innowacji na naszych rynkach. Naszym celem jest szybkie przekształcenie nowych odkryć w produkty gotowe do wprowadzenia na rynek, dzięki czemu możemy zaoferować pacjentom łagodniejszą, bezpieczniejszą i bardziej indywidualną terapię.

5. Terapie domowe

Na przewlekłą niewydolność nerek cierpi więcej osób niż kiedykolwiek. Wynikające z tego większe obciążenie kosztami systemów opieki zdrowotnej i ograniczona dostępność przeszkolonego personelu do ośrodków dializacyjnych zwiększa popyt na systemy terapii domowej. Domowa dializa i związane z nią technologie i produkty stanowią zatem kolejny kluczowy punkt naszej działalności badawczo-rozwojowej.

6. Rynki rozwijające się

Nasza strategia rozwoju obejmuje ukierunkowanie naszych działań biznesowych na atrakcyjne rynki przyszłości. Ponadto chcemy zapewniać dostęp do ratującego życie leczenia dializami dla coraz większej liczby osób. Naszym celem jest kontynuacja naszych działań badawczo-rozwojowych na rynku chińskim, szczególnie w naszym „China Design Center” w Szanghaju.

Fresenius Medical Care – Polysulfon

Nasza infrastruktura badawczo-rozwojowa

W 2017 roku w dziale badań i rozwoju na całym świecie pracowało dla Fresenius Medical Care 825 wysoko wykwalifikowanych pracowników. Pochodzą z różnych środowisk. Lekarze pracują ramię w ramię ze specjalistami od oprogramowania, ekonomistami biznesu i inżynierami w zespołach interdyscyplinarnych. Większość działań odbywa się w naszych zakładach w Schweinfurt i Bad Homburg (Niemcy). Pozostałe obiekty badawczo-rozwojowe znajdują się w St. Wendel (Niemcy), Bukareszcie (Rumunia) i Krems (Austria). W Stanach Zjednoczonych firma utrzymuje ośrodki doskonałości w zakresie rozwoju urządzeń w Concord i Lake Forest w Kalifornii oraz w przypadku dializatorów i innych produktów jednorazowego użytku w Ogden w stanie Utah. Działania rozwojowe w Szanghaju i Changshu (Chiny) koncentrują się na rosnącym popycie na opłacalne systemy do dializy dla Azji i wschodzących rynków. Globalna organizacja badawczo-rozwojowa koordynuje współpracę i wymianę technologii pomiędzy różnymi stronami. 

Więcej informacji 

Więcej informacji na międzynarodowej stronie internetowej Fresenius Medical Care Company Profile

W celu uzyskania dalszych informacji skontaktuj się z nami
Powiązane treści
Fresenius Medical Care

Nasze zobowiązanie odpowiedzialności

[Translate to Polish:]

Historia Fresenius Medical Care