Strony krajów:

Historia firmy

1462

Powstaje apteka Hirsch we Frankfurcie nad Menem. Rodzina Fresenius przejmuje ją w XVIII wieku.

1912

Dr Eduard Fresenius, farmaceuta i właściciel apteki Hirsch, rozpoczyna produkcję farmaceutyków.

1933

Zakład produkcyjny zostaje oddzielony od apteki Hirsch i przeniesiony do Bad Homburg.

1952

Else Fernau, później Else Kröner, przejmuje odpowiedzialność za aptekę i firmę po uzyskaniu dyplomu farmacji.

1966

Fresenius zaczyna sprzedawać urządzenia do dializ i dializatory produkowane przez różne firmy zagraniczne i zdobywa znaczące udziały w rynku.

1974

Fresenius zaczyna produkować płyny infuzyjne i jednorazowe produkty medyczne w St. Wendel w Niemczech. Dzisiaj Fresenius Medical Care produkuje tam wysoce innowacyjne dializatory polisulfonowe.

1979

W nowej fabryce w Schweinfurcie w Niemczech rozpoczyna się produkcja aparatu do dializ A2008. Maszyna odniosła duży sukces i zdobyła złoty medal za innowacje technologiczne na targach w Lipsku.

1981

Pierwsze worki z roztworem do dializy otrzewnowej zostały wyprodukowane w St. Wendel, kiedy system składał się tylko z jednej torby zawierającej łącznik zwany Safe●Lock®, który nadał standardowemu systemowi Safe●Lock® nazwę własną

1983

Firma zajmuje się produkcją syntetycznych membran z włókien polisulfonowych do oczyszczania krwi. Membrany te wyznaczają dzisiaj standardy jakości dla dializatorów.

1992

PD Plus do automatycznej dializy otrzewnowej umożliwia wymianę płynów w ciągu dnia, co usprawnia terapię pacjentów otrzewnowych i nie wymaga dodatkowych worków i drenów.

1995/96

Biofine® jest materiałem wolnym od PVC, który został opracowany w St. Wendel. Wolny od plastyfikatorów zapewnia korzyści dla pacjentów i środowiska. Biofine® jest cieńsza niż porównywalna folia PVC i tańsza w produkcji.

1996

Fresenius Medical Care powstało w wyniku połączenia Fresenius Worldwide Dialysis i National Medical Care. Akcje Fresenius Medical Care są notowane na giełdach we Frankfurcie i Nowym Jorku.

1999

We Fresenius Medical Care wyprodukowano 100-tysięczną maszynę do dializ.. Akcje zwykłe Fresenius Medical Care są notowane w niemieckim indeksie akcji DAX.

2003

Fresenius Medical Care to wiodąca firma zajmująca się dializami, opiekująca się ponad 119 000 pacjentów we własnych centrach dializ na całym świecie. Produkując ponad 50 milionów dializatorów rocznie, Fresenius Medical Care ustanawia nowy rekord.

2005

Nowy aparat do hemodializ, system 5008 zostaje wprowadzony na rynek i zdobywa nagrodę „Innovationspreis der Deutschen Wirtschaft” za innowacyjną technologię.

2006

Fresenius Medical Care przejmuje amerykańską firmę świadczącą usługi dializacyjne – Renal Care Group Inc. W sieci 2.000 stacji dializ oferuje leczenie dializacyjne dla ponad 157.000 pacjentów.
Fresenius Medical Care przekształca formę prawną na KGaA.

2007

Fresenius Medical Care kontynuuje swój sukces jako wiodący producent dializatorów, produkując swój 500-milionowy dializator.

2010

W celu opracowywania i sprzedaży leków dla pacjentów z przewlekłą chorobą nerek powstaje spółka typu joint venture.

2011

Światowa ekspansja działalności usługowej kontynuowana jest poprzez przejęcie IDC, Liberty Dialysis Holdings Inc. i American Access Care.

2012

Fresenius Medical Care produkuje 500-tysięczny aparat do dializy.

2013

Fresenius Medical Care produkuje miliardowy dializator.

2014

Nowa generacja domowych cyklerów do dializy - sleep•safe harmony - umożliwia najbardziej zindywidualizowane opcje leczenia z terapią adaptowaną ADO (aADO). W porównaniu z konwencjonalną ADO, poprzez oddzielne ukierunkowanie na ultrafiltrację i oczyszczanie, aADO zwiększa wydajność dializy i zmniejsza wchłanianie glukozy.

2016

Fresenius Medical Care wprowadza na rynek 6008 CAREsystem, nowy system do hemodializy.

Powiązane treści