Strony krajów:

Dziennik pacjenta dializowanego

20 września

Właśnie odbyłem pierwszą sesję dializy. Nigdy bym nie pomyślał, że do tego dojdzie, mimo że od czasu ataku serca w 2006 roku miałem problemy zdrowotne. Przeszedłem leczenie otyłości i nadciśnienia, a lekarze ostrzegali mnie, że moje nerki zawodzą. Kilka miesięcy temu powiedzieli mi, że chcą stworzyć w moim przedramieniu dostęp naczyniowy, ale powiedziałem „nie”. Miałem nadzieję na odzyskanie sił na własnych warunkach. Ale tydzień temu dostałam strasznych skurczów i Janie musiała mnie zawieźć do szpitala. Później dowiedziałem się, że ból nie był spowodowany przez moje nerki, ale przez zatrucie pokarmowe. Niemniej jednak, czynność moich nerek pogarszała się.

5 października

17 października

Tutaj w Bostonie zapisałem się do programu o nazwie RightStart oferowanego przez Fresenius Medical Care North America. RightStart oznacza, że ​​jedna pielęgniarka jest przypisana do mnie jako mój menedżer przypadku i dzieli się ze mną wiedzą medyczną. Dietetyczka pomaga Janie i mnie dowiedzieć się, jakie posiłki powinienem jeść, a pracownik socjalny zajmuje się kwestiami ubezpieczenia zdrowotnego.

19 października

19 listopada

Dr Thomas nie zadawał wielu pytań, kiedy pierwszy raz go spotkałem. Słuchał mnie, ale czułem, że tak naprawdę nie przejmował się tym, co do niego mówiłem. Był przytłoczony zmianą.

Sheryl Fletcher
Menadżer RightStart

7 grudnia

16 grudnia

25 grudnia

20 stycznia

Mój program RightStart powinien już być zakończony, ale opuściłem kilka zajęć z powodu pracy, a wciąż muszę wiedzieć o procedurach ratunkowych i podróżach podczas dializy. Mój czas w Bostonie wkrótce się skończy, a Sheryl Fletcher obiecała kontynuować ze mną współpracę nawet po zmianie placówki. Przyzwyczaiłem się już do urządzenia do dializy i zdaję sobie sprawę, że krytykowałem ludzi i problemy, które były tylko po to, by mi pomóc.

Powiązane treści